ISO BELGESİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

ISO BELGESİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

İşimizden en sık sorulan soruların biri, iso belgelerinin nasıl sorgulanacağıdır. Buna dayanarak, ilk sebebin şirketlerin aldığı ISO 9001 belgesinin gerçeğini sorgulamasının iki nedeni olduğuna inanıyoruz.

Başka bir olasılık, sektördeki rakiplerin ISO 9001 Sertifikalı olup olmadığını bilmektir. Bir olasılık biraz daha düşüktür, çünkü hangi web sitesini iso sertifikası hakkında sorgulayacağınızı, bir iso danışmanlık firması veya iso belge şirketi işletmek için kullanacağınızı açıklayacaktır.

Diğer soru ise, rekabet eden şirketlerin ISO 9001 belgesi olup olmadığı ve kalan şirketlerden iso belgelerinin nasıl sorgulanacağı sorusuna açık bir cevap veremiyoruz. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, TÜRKAK’ın akreditasyonu veya diğer ülkelerin akreditasyonu ile çok sayıda akreditasyon organına sahiptir. ISO belgelendirme kuruluşlarının anket formları verebilecekleri ortak bir web sitesi veya ağ yoktur.

Hangi akreditasyon otoritesinin akredite edildiğine bakılmaksızın, her belgelendirme kuruluşu kendi web sitelerinde ISO 9001 sertifikalı şirketleri yayınlamaktadır. Diğer bilgi için http://www.sistempatent.com/

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s